Láska ako marketingový nástroj života

Láska ako marketingový nástroj života

3 minúty čítanie 1003

Viete, čo všetko potrebujeme na to, aby sme boli zdraví a šťastní? Samozrejme, pohyb a správna životospráva sú základom, to vieme všetci. Ale čo tak naše sociálne väzby a vzťahy, ktoré nás sprevádzajú životom?

Áno, aj tie hrajú významnú rolu v našom zdraví a pohode. Vedeli ste, že samota môže dokonca život skracovať? To už nie je len romantická predstava, ale vedecky podložený fakt.  

A teraz si to predstavte: 

Láska nie je len o motýlikoch v bruchu alebo o vášnivých nociach. Je to tiež stratégia, ktorá nám pomáha „prežiť“ a žiť čo najdlhšie. Môžeme na ňu nahliadať ako na marketingový nástroj života, ktorý nás vyzýva k udržiavaniu silných emocionálnych väzieb, vedúcich v konečnom dôsledku k dlhšiemu životu. Áno, určite vás napadlo, že si nie ste istí, či vám zrovna ten váš partner či partnerka život neskracujú.

Ak máte doma toho „starého dobrého“ partnera alebo partnerku, občas vám niečo také asi napadnúť musí. Potom sa ale na chvíľu zastavte. Spomeňte si, prečo ste sa do svojho zamilovali. Spomeňte si na tie krásne chvíle, ktoré ste spolu prežili. Je dôležité občas obnoviť tieto spomienky, pretože práve láska je ten dôležitý prvok, ktorý nám pomáha zostať zdravými, aktívnymi a šťastnými.

Ale čo keď sa vám zdá, že váš vzťah stratil iskru? Niekedy stačí nájsť nové spoločné záujmy, plány alebo proste len tak sedieť a rozprávať sa o všetkom možnom. Ja viem, je to ťažké, ženy rady rozprávajú, muži síce radi počúvajú, ale zo všetkého najradšej ticho. Láska je ako záhrada, o ktorú je potrebné sa neustále starať a občas ju oživiť novými kvetinami, hľadať nové cesty. Keď sa doma niektorej z kvetín nedarí, tiež ju presuniete na iné miesto. Skúste preto zmenu prístupu. Ale než tápať, je lepšie sa spýtať. Než začnete variť obed, tiež sa radšej spýtate, než dáte na stôl niečo, na čo zrovna možno nikto nemá chuť.

A pre všetkých z vás, ktorí ešte len hľadáte tú pravú lásku, nestrácajte nádej. Láska je okolo nás, stačí sa len poriadne rozhliadnuť, nebáť sa a ísť za ňou. Niekedy to môže byť kolega alebo kolegyňa z práce, starý priateľ alebo niekto úplne nový. Áno, niekedy je také čakanie také dlhé, že už máte pocit, že vám ušiel nielen vlak, ale rovno celá stanica. Ale čo, najlepšie je nevytvárať si konkrétne a detailné predstavy o tom, koho hľadáme. Niekedy si stačí len úprimne priať, neustále veriť, ono to raz určite príde. O pravidle, že si vás to nájde, keď to zrovna najmenej čakáte, ste už asi vo svojom živote počuli.

Pamätajte, láska je nielen o emóciách, je to tiež o našom zdraví. Je to marketingový nástroj, ktorý nám môže predĺžiť život. Tak hľadajte lásku nielen vo vzťahu, ale vo všetkom, čo robíte, čomu venujete svoju energiu, a uvidíte, že váš život bude plnší a šťastnejší. A keď na to príde, tak si spomeňte, že aj ten najbežnejší deň môže byť vďaka láske niečím výnimočným. 


Pridať komentár

Sdílet

Mohlo by vás zaujímať

Sem so selenóm!
4 minúty čítanie 1354

Sem so selenóm!

Chcem vedieť viac
On-line poradňa
MUDr. Iveta Plšeková
MUDr. Iveta Plšeková
Obvodná lekárka v Petržalke

Chcete sa opýtať na naše doplnky stravy a ich užívanie, opýtajte sa v online poradni našich odborníkov z pohodlia domova.

On-line poradňa
image/svg+xml ?