Náš ambasádor Michal Krysta sa umiestnil na druhom mieste v svetovej súťaži cez Atlantik

Náš ambasádor Michal Krysta sa umiestnil na druhom mieste v svetovej súťaži cez Atlantik

3 minúty čtení 2731

Nie len že bol jediným Čechom v súťaži – takmer celý čas bol na popredných pozíciách. Po niekoľkodennom boji so súperom zo Švajčiarska sa nakoniec umiestnil na úžasnom druhom mieste v pretekoch Globe 5.80 Transat. Prečítajte si, ako to prebiehalo:

Začalo to pred viac, ako rokom. Michal Krysta, športovec z južnej Moravy sa stal ambasádorom nášho produktu ProMan Plus. Ten mu totiž dodáva potrebnú energiu: Michal lozí po skalách, robí paragliding, jazdí na kajaku a na bicykli a venuje sa aj jachtárstvu. Extrémne športy sú skrátka jeho život a keďže má chuť posúvať sa stále ďalej, rozhodol sa zúčastniť veľmi nevšednej a náročnej súťaže. 

Súťažiaci si musia postaviť loď a preplávať na nej oceán.

Vo svojej domovine, na juhu Moravy začal budovať jachtu od úplného základu. Ako prebiehala táto remeselná časť sa môžete pozrieť tu. Nasledoval tréning na mori, fyzická aj duševná príprava a dlhé mesiace driny. Komplikáciou bolo aj tornádo, ktoré sa v lete prehnalo v blízkosti Michalovho bydliska. 

Všetko našťastie dopadlo dobre: v septembri vyplával na šíry oceán a hneď od začiatku sa držal na lepších pozíciách v porovnaní so súpermi. Úlohou bolo jediné: úplne sám preplávať Atlantik z Lanzarote do Karibiku. Pravidlá boli prísne. Nesmelo sa komunikovať s blízkymi, súťažiaci museli mať predpísané vybavenie (čo zahŕňalo aj povinné zásoby tekutín) a rada znela: nedostať sa do kontaktu s morskými živočíchmi. 

Aj keď má súťažiaci veľa technických pomocníkov a kvalitného vybavenia, nemusí mať vyhraté. Michalovi sa na poslednom úseku cesty pokazili obidvaja autopiloti. To znamenalo jediné – nespať a niekoľko dní zostať za kormidlom.

To, že sa Michal nevzdal sa ale nakoniec vyplatilo. Mohol sa nechať unášať prúdom do cieľa a odpočinúť si. Namiesto toho zmobilizoval svoje posledné sily a svoju životnú súťaž dokončil ako druhý. Čo viac, v tesnom závese za Švajčiarom, ktorý skončil na prvom mieste. 

Iba pre lepšiu predstavu – súťažiaci, ktorí sa umiestnili na treťom a ďalších miestach sa do cieľa dostali až o niekoľko dní neskôr. 

Máme z toho obrovskú radosť! Michal Krysta úžasne reprezentoval Českú republiku – nie len ako náš zástupca, ale aj ako šikovný chalan, ktorý je dôkazom toho, aké dôležité je plniť si sny. Naša spolupráca pokračuje ďalej. Už teraz je jasné, že neskutočný úspech Michala nakopne k pokoreniu ďalších cieľov a my mu prajeme dobrý vietor do plachiet!

 

ProMan PLUS

ProMan PLUS Mesačné balenie

Podieľa sa na hladine testosterónu a objeme svalov – navracia silu a energiu! Výživový doplnok so starostlivo vybraným zložením a s účinkami zdokumentovanými Európskou úniou.

Pridať komentár

Sdílet

Mohlo by vás zaujímať

image/svg+xml ?

Vážení zákazníci, vzhľadom na veľké vyťaženie dopravcov sme schopní zaručiť dodanie našich produktov do Vianoc pri objednávkach do 15.12.
Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok.