Usmej sa, mama!

Mamičky z krízového centra NÁRUČ Senior & Junior aj vďaka nám už po siedmykrát absolvovali posledný júnový týždeň relaxačno-edukatívny pobyt na Seneckých jazerách s názvom Usmej sa, mama!

Usmej sa, mama!

Cieľom projektu Usmej sa, Mama! je lepšie spoznať samú seba a svoje dieťa. Mamičkám kurz pomáha pri výchove, pretože pozitívne informácie z vlastného detstva často čerpať nemôžu. K dispozícii im je aj psychologička s arteterapeutkou, s ktorými absolvujú skupinové aj individuálne terapie. Projekt je zároveň pre matky a deti skvelou príležitosťou oddýchnuť si, zrelaxovať sa a načerpať novú energiu.

A tam, kde sa dejú dobré veci, nesmieme chýbať ani my. Občianskemu združeniu NÁRUČ Senior & Junior sme venovali 4 000 eur na realizáciu relaxačno-vzdelávacieho pobytu, na nákup novej práčky a tiež výživové doplnky OmegaMarine Family, ktoré sú rovnako vhodné pre mamičky, ako aj ich detičky.

„Veľmi sa tešíme, že patríte medzi sponzorov, ktorí nás pravidelne podporujú. Je veľmi dôležité, aby mamičky chodili na tento pobyt, pretože si tu vyskúšajú nové metódy, ktoré sa týkajú výchovy a napredovania so svojimi detičkami. A takisto si trochu oddýchnu, pretože nie je vždy dobré byť zatvorený v jednej budove,“ povedala na margo podpory riaditeľka Centra sociálnych služieb Náruč Senior & Junior Anna Ghannamová.

O prekvapenie neboli ukrátené ani deti, ktoré potešila prítomnosť maskota – myšiačky Minnie. Medzitým naša ambasádorka a výživová špecialistka Janka Trebulová mamám porozprávala, ako jesť zdravšie a nezaťažiť pritom svoju peňaženku. Pre mnohých rodičov je kameňom úrazu, že ich ratolesti neholdujú ovociu a zelenine. Podľa Janky treba deťom zdravé potraviny len zaujímavo naaranžovať alebo zamaskovať do chutnej maškrty. Na ukážku im preto priniesla domáce nátierky pripravené zo zdravých a čerstvých surovín, na ktorých si pochutili aj tí najvyberavejší jedáci.

Sme radi, že sme mamám a ich deťom z NÁRUČE mohli sprostredkovať a zároveň spríjemniť ich relaxačno-edukatívny pobyt.

On-line poradňa
MUDr. Iveta Plšeková
MUDr. Iveta Plšeková
Obvodná lekárka v Petržalke

Chcete sa opýtať na naše doplnky stravy a ich užívanie, opýtajte sa v online poradni našich odborníkov z pohodlia domova.

On-line poradňa
image/svg+xml ?