Rybí tuk – podporuje imunitu a deťom pomôže s rozvojom mozgu

Je to doslova superpotravina. Prečo by vám nemal uniknúť a čo všetko dokáže? Prečítajte si tento článok!

Rybí tuk – podporuje imunitu a deťom pomôže s rozvojom mozgu

Od kedy vieme, že je rybí tuk zdravý? 

História užívania rybieho oleja siaha až do konca šestnásteho storočia. Ľudia v oblasti Anglicka i Škandinávie si všimli fakt, že tí, ktorí žijú blízko mora a prirodzene konzumujú často rybie produkty, sa tešia lepšiemu zdraviu. 

Rybí tuk sa jedol, a dokonca sa aj natieral na kožu a vlasy. Pomáhal hojiť rany alebo vyrážky. Asi to bude pravda, ale dnes už má málokto odvahu natrieť sa rybím olejom. 

Ako potravina i výživový doplnok zažil rybí tuk veľkú zmenu. Vďaka moderným technológiám sme sa naučili zabrániť rybiemu odéru a pachuti. Zároveň ho vieme uchovať dlhšie, bez toho, že by stratil svoje pozitívne účinky. Na čo je dobrý rybí tuk? 

Zásobáreň mastných kyselín

Nenasýtené mastné kyseliny omega-3 nenájdeme v každej potravine. Tie rastlinné (v olejoch, orieškoch, avokáde atď.) majú v ľudskom organizme nižšiu vstrebateľnosť. Živočíšne zdroje omega-3 zase neobsahujú až také veľké množstvo. Až na výnimku, ktorou je rybí tuk. Tu sa koncentruje tak kyselina DHA, ako aj EPA. 

Omega-3 podporujú vývoj a funkciu srdca, zraku a mozgu. Pre deti sú veľmi dôležité už od skorého veku. Rybí olej je dobrou voľbou! 

Vedeli ste, že kvôli omega-3 by sme mali jesť 2–3× týždenne ryby? Bohužiaľ majú obyvatelia našej krajiny jednu z najnižšej konzumácie rýb v Európe. Škoda! Pre deti, ktoré sa musia naučiť veľa nových vecí počas krátkeho času, sú omega-3 veľkým pomocníkom.

Dobrý zdroj vitamínu D

Prečo je rybí tuk taký výnimočný, čo sa obsahu vitamín D týka? Déčko je totiž rozpustné v tukoch. To znamená, jeho účinky sa najlepšie prejavia za predpokladu, že prijmeme vitamín D s nejakým tukom. S rybím olejom teda nešliapnete vedľa. Výhodou je, že ide o prirodzený zdroj vitamínu D i omega-3.

Vitamín D podporuje obranyschopnosť organizmu, pomáha ukladať vápnik do kostí a potrebný je nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Vďaka slnku ho bohužiaľ nemáme dostatočné množstvo, myslite preto aj na iné zdroje.

OmegaMarine Rybičky

OmegaMarine Rybičky Mesačné balenie

Zdokumentovaný výživový doplnok s omega-3 vyvinutý špeciálne pre deti. Podieľa sa na vývoji mozgu a nervovej sústavy.

Pridať komentár

Sdílet

Témata článku Rybí tuk – podporuje imunitu a deťom pomôže s rozvojom mozgu:

Mohlo by vás zaujímať

image/svg+xml ?