Trápia vás suché oči? Vyskúšajte naše tipy!

Nepríjemný pocit suchých očí môže mať niekoľko príčin. My sa v tomto článku zameriame na to, ako s ním bojovať. Poďme na to:

Trápia vás suché oči? Vyskúšajte naše tipy!

Suché oči ovplyvňuje okolité prostredie

S niektorými faktormi si vieme poradiť, iné bohužiaľ neovplyvníme. Pocit suchých očí býva následkom pobytu v zafajčenom (alebo inak znečistenom) ovzduší, ale aj po dlhšom čase na slnku alebo vo vetre. Kvalita vzduchu dokáže pozitívne aj negatívne tento stav zmeniť. Ak máte doma vlhkomer, skúste vypozorovať, či sa problémy s klesajúcou vlhkosťou vzduchu menia. 

Tip: na oči neblaho pôsobí aj klimatizácia. Vysušuje prirodzenú vlhkosť oka. Trpíte na suché oči? Radšej sa jej vyhnite v aute aj doma. 

Slniečko – priateľ aj nepriateľ

Bez slnka by nebol život. Zároveň nám vysiela nebezpečné UV žiarenie, ktoré očiam škodí rovnako, ako pokožke. Riešením sú kvalitné okuliare – čím tmavšie, tým menej žiarenia prepustia. Môžete namietať, že vaša babička tiež slnečné okuliare nenosila, a žiadne problémy so zrakom nemala.

Je dobré uvedomiť si, že dnes je oveľa väčšia ozónová diera, než v minulosti, a laicky povedané vtedy nebolo slnko také agresívne. Navyše sa vyvíja aj medicína a teraz vieme odhaliť ochorenia, ktoré pred rokmi zostávali skryté.

Slnko skrátka ľuďom so suchým okom nepomôže, ba naopak je lepšie sa mu vyhnúť. Pre náš zrak je pomerne zaťažujúce.

Hydratujte svoje telo

Pri suchosti očí je veľmi dôležité piť. Dehydratácia organizmu sa prejaví aj zvonka – suchou kožou či práve nepríjemným pocitom v očiach. Ideálnych je 2 – 2,5 l tekutín denne a prevažovať by mala čistá voda. 

Suché oči sa nesnažte riešiť tak, že sa ich budete snažiť zvlhčiť vodou. Oproti slzám má iné zloženie, ktoré ich ešte viac vysuší. Do očí patria iba kvapky na to určené, alebo tzv. umelé slzy. Dajte ale pozor – ľahko sa na ne zvykne. Riešte skôr príčinu. 

Do očí si nesiahajte a dbajte na hygienu

Oči ako orgán sú ohromne citlivé. Riasy nám pomáhajú v tom, aby sa do vnútra oka nedostali mechanické nečistoty, ale ani táto ochrana nie je 100 %. Nezanášajme si preto do očí zbytočne baktérie, pot alebo prach, ktorý máme na rukách. Nešúchajte si oči, nesnažte sa uľaviť si od nepríjemného pocitu tým, že si ich budete masírovať, atď. 

Prísne pravidlá hygieny má nosenie okuliarov a kontaktných šošoviek. Vyzerajú vaše okuliare, že by potrebovali dôkladnú očistu? Neváhajte a urobte im dôkladný servis. So šošovkami manipulujte iba s umytými rukami. Nezabúdajte, že pomôcky pre lepší zrak nosíme na očiach väčšinu dňa. To je veľa času na to, aby sa nečistoty z nich dostali do vnútra oka a spôsobili problém.

Máte svoje tipy na kvalitnejšie videnie? Podeľte sa s ostatnými v komentároch!

Vistan

Vistan Mesačné balenie

Suroviny vybrané špeciálne pre normálnu funkciu zraku a podporu zdravia očí. Hlavnou ingredienciou je obľúbená čučoriedka kombinovaná s ďalšími zložkami so zdokumentovanými účinkami.

Pridať komentár

Sdílet

Témata článku Trápia vás suché oči? Vyskúšajte naše tipy!:

Mohlo by vás zaujímať

image/svg+xml ?